Prague Molski Gallery & Collection wystawa wernisaż galeria dzieła sztuki sztuka współczesna

PRAGUE ART WEEK 2023

W dniach 21-24 września 2023 roku MOLSKI gallery&collection brało udział w drugiej edycji Prague Art Week w ramach, w którego przygotowaliśmy specjalną wystawę #pop-up pt. „Współczesna Abstrakcja Polska”. 

Zaprezentowane zostały prace siódemki artystów posługujących się językiem abstrakcji. Wśród nich znaleźli się artyści tacy jak: Tamara Berdowska, Mariusz Kruk, Sebastian Krzywak, Krzysztof Mętel, Michał Misiak, Mateusz Piestrak oraz Kinga Popiela.  


Wystawa odbyła się w niezwykłej przestrzeni, która niegdyś stanowiła siedzibę Narodowego Banku Czeskiego. Piąte piętro budynku zaprojektowane specjalnie z myślą o zarządzie banku na kilka dni zamieniło się w przestrzeń wystawienniczą. 

Obrazy, które w galeriach zwykliśmy oglądać powieszone na białych ścianach tym razem musiały wejść w dialog z powierzchnią nieco inną, gdyż o fakturze tapety i to w kolorze błękitu. W ten sposób wykreowana sytuacja pozwoliła nam poniekąd przenieść sztukę z przestrzeni galeryjnej do pomieszczeń o charakterze użytkowym. Zaaranżowana przez nas sytuacja umożliwiła niejako na zmianę percepcji w stosunku do oglądanego dzieła sztuki i zwrócenie się ku niemu jako ku obiektowi, który w samoistny sposób zaczyna funkcjonować jako element współtworzący codzienną przestrzeń.  


Druga edycja Prague Art Week23 przekroczyła zeszłoroczną frekwencję w ciągu zaledwie czterech dni od 21 do 24 września. Rekordowa liczba 4200 osób odwiedziła wernisaż w Galerii Narodowej, gdzie również odbywał się PAW23, w programie dla profesjonalistów w PAW Superstudio wzięło udział 500 profesjonalistów, gości i partnerów PAW, a 4 wystawy specjalne PAW23 w dawnym budynku banku przy ulicy Jerozolimskiej przyciągnęły prawie 2000 odwiedzających.