Sebastian  Krzywak
Sebastian

Krzywak

Sebastian Krzywak urodził się w 1979 roku w Zielonej Górze. W latach 2000 - 2005 studiował na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka. Od 2015 roku jest asystentem w I Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja Leśnika na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Poznaniu. 

Krzywak jest artystą, który do klasycznie rozumianej geometrii abstrakcyjnej wprowadza formy organiczne i mikrobiologiczne. Regularne kształty takie jak linia, kwadrat, czy punkt zostają rozwinięte w stronę czystej niepohamowanej abstrakcji pozornie tracąc kształt na rzecz rozmycia, czy wymazania.

Rozkładanie na czynniki pierwsze procesu malarskiego sprawia, że obrazy Sebastiana Krzywaka staja się przestrzenią umożliwiającą koegzystencję pozornie przeciwstawnych wobec siebie pojęć tj. niszczenie i tworzenie czy destrukcja i budowa.  

Dla Krzywak czas, którzy przeznacza na przygotowanie - stworzenie projektu wyobrażonego dzieła- jest równie istotny co sam proces twórczy. Pozornie niechlujnie nałożone na płótno w ostatnim etapie pracy pociągnięcia farbą lub sprayem są efektem długo trwałego procesualnego charakteru pracy artysty

Niezwykle oryginalne i wysublimowane obrazy powstają na styku różnych technik i materiałów malarskich tj. np. emalia i akryl. 


Wystawy
2005 "Zawsze fragment"; Stara Rzeźnia, Poznań, Polska
2007 "Uchome"; Starter Gallery, Poznań, Polska
2009 "Salted Candy"; Nowa Gallery, Poznań, Polska
2010 Malarstwo, Wieża Ciśnień Gallery, Konin,Polska
2014 "36,6"; Nowa Gallery, Poznań, Polska
2017 "Samoregulacje"; Nowa Gallery, Poznań, Polska
2018 "Flatten Image"; BWA Bydgoszcz, Polska
2019 "Stratum"; Łęctwo Gallery, Poznań, Polska
2021 "Znikanie"; Rodriguez Gallery, Poznań, Polska
2023 „Głowa do wycierania”, Molski gallery&collection, Poznań